W środę 27 kwietnia 2022r. Dobra Szkoła w Ratajach wraz z Fundacją Budząca się Szkoła zorganizowała ogólnopolskie Spotkanie Inspirujące Budzącej się Szkoły.

Budząca się szkoła to oddolna inicjatywa wspierająca zmiany w polskiej oświacie. Jej celem jest budowanie edukacyjnego środowiska sprzyjającego edukacji. Poprzez brak przymusu nauki, przez budowanie kultury wzajemnego szacunku i dobrych relacji pomiędzy uczniami i nauczycielami. Jedną z takich placówek stała się właśnie nasza szkoła.


W części pierwszej 70 uczestników spotkania miała okazję zobaczyć jak pracuje Dobra Szkoła i co to znaczy, że jest szkołą w drodze. Przyjechali do nas dyrektorzy i nauczyciele z całej Polski - niektórzy mieli nawet 500km.

Druga część spotkania odbyła się w Świetlicy Wiejskiej, dzięki uprzejmości Pani Wójt, Kamili Szejner. Nauczyciele i dyrektorzy uczestniczyli w wykładzie dr Marzeny Żylińskiej “Jak sposób oceniania i poprawiania błędów wpływa na motywację do nauki” oraz mogli posłuchać wystąpienia dyrektorek pp. Małgorzaty Modliborskiej i Magdaleny Tuszyńskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grudziądzu “Jak zmienialiśmy i zmieniamy naszą szkołę”. 

Dr Marzena Żylińska jest znanym metodykiem współczesnej szkoły, szkoły która odchodzi od pruskiego modelu edukacji. Założyła Fundację Budzącej się Szkoły, aby zrzeszała szkoły, które chcą być “w drodze”, rozwijać się, gdzie w centrum jest uczeń i jego potrzeby i zainteresowania. Polska edukacja musi zmienić się od dołu. “Już dawno wiemy, że stawianie jedynek nie zachęca uczniów do nauki, bo gdyby tak było mielibyśmy samych najlepszych uczniów. To nie nauczyciele stworzyli polski model szkoły do której dzieci niechętnie chodzą, ale to nauczyciele mogą go zmienić.” - mówi p. Marzena Żylińska.

W chwili obecnej do elitarnego grona Budzących Się Szkół należy 125 szkół z całej Polski. Z regionu pilskiego tylko dwie szkoły: SP nr 1 w Czarnkowie i Dobra Szkoła w Ratajach.

spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
mini
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirujące
spotkanie inspirującea
spotkanie inspirujące1