Pierwszy Dzień Wiosny został ogłoszony u nas w szkole Dniem Latynoamerykańskim - "La fiesta latina"

„La Fiesta Latina” na powitanie wiosny.
Kraje latynoskie to radość, energia, temperament, muzyka i taniec. Tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć dzisiaj podczas Dnia Wiosny w klimacie latynoskim w Dobrej Szkole.
Na rozgrzewkę układaliśmy puzzle tworząc flagi krajów hiszpańskojęzycznych oraz zdjęcia przedstawiające ich kulturę. ? Następnie nasz wspaniały zespół taneczny pod kierunkiem Pani Agnieszki Ambrożuk zaprezentował podstawowy krok cha-chy i z prędkością światła nauczył go pozostałych. ?
Ogromną niespodzianką był pokaz tańców latynoamerykańskich. ?? Gabriel Mielka i Martyna Skowrońska - Tancerze Szkoły Tańca ISKRA z Piły, zwycięzcy wielu Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego - zaprezentowali nam 3 rodzaje tańca: samba, cha-cha i jive, za co BARDZO DZIĘKUJEMY!
Kolejnymi punktami programu były: konkurencja sportowa LAMA ?, występ muzyczny ??, degustacja potraw i przekąsek (empanadas, gazpacho, nachos con guacamole, flan i wiele innych) ??️? oraz wspólne wykonywanie tacos.
Jak przystało na wiosnę, pogoda była wspaniała ☀️?, więc mogliśmy bez problemu stoczyć bitwę na pomidory ?? (no prawie pomidory ?) na wzór największej na świecie bitwy - la tomatina.
Oczywiście nie zabrakło strącania piñat, co cieszyło się dużym zainteresowaniem! ??
Na koniec czekało nas karaoke ?️ oraz quiz ❔, podczas którego dowiedzieliśmy się m.in. co to jest chorizo czy las Fallas.
Wielke podziękowania dla wszystkich pomocników - ¡MUCHAS GRACIAS! ?
Za udostępnienie sali dziękujemy najpiękniej Urząd Gminy Chodzież.

Dzień wiosny
mini