14 października to niezwykle uroczysty dzień, Święto Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Ucznia Społecznej Szkoły Podstawowej DOBRA SZKOŁA.

Tego dnia nie zabrakło wspólnej zabawy, wierszy, piosenek oraz quizów. Apel nie na sztywno, ale z uśmiechem i zabawą. W świętowanie wprowadził nas muzycznie zespół taneczny, który - ubrany na kolorowo - skocznie rozpoczął radosną zabawę. Zaczęliśmy od Kalambury - najpierw wychowawcy klas pokazywali swoim klasom hasła z kategorii powiedzenia oraz postacie z bajek.  Później było zadanie dla uczniów. Przedstawieciele każdej z klas mieli pokazać wybranego nauczyciela, zadaniem kolegów i koleżanek było odgadnąć, o jakiego nauczyciela chodzi. Śmiechu było co niemiara.

Dalej nastąpił bardziej uroczysty, ale równie sympatyczny moment - czas składania życzeń: nauczycielom, dyrekcji, pracownikom obsługi i uczniom. Płynęły słowa uznania, wdzięczności wyrażone w różny sposób.

Po życzeniach nastąpił ważny moment dla najmłodszych uczniów - pierwszaki musiały "zdać test na ucznia". Zaśpiewały piosenkę, powiedzieli wspólnie wiersz oraz wypili magiczną miksturę - bez skrzywienia się :) Pani Dyrektor uroczyście oświadczyła, że "test" został zdany i czas na pasowanie. Dzieci ślubowały m.in. dbanie o rozwój swoich pasji.

Jesteśmy niezwykle dumni, że nasi pierwszoklasiści zdali test na ucznia DOBREJ SZKOŁY, a Pani Dyrektor ogłosiła werdykt: PRZYJĘCI!
Gratulacje dla uczniów prowadzących spotkanie i występujących, byliście wspaniali w swoich rolach!

dden
den