Światowy Dzień Wody w Dobrej Szkole

Oszczędzanie wody to za mało.

Wydaje się, że wody jest dużo, ale coraz częściej docierają do nas informacje, że gdzieś jej brakuje lub jej nadmiar powoduje zniszczenia.
Wszystko co wytwarza człowiek potrzebuje wody: przeciętna tabliczka czekolady pochłania 1720 litrów wody, a komputer 26720 litrow. ?
Z okazji Światowego Dnia Wody, który co roku przypada 22 marca, Dobra Szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną "Oszczędzanie wody to za mało". ?
Uczniowie klas: 7 i 8 na lekcji geografii wyszukali ciekawostki związane z otaczającą nas wodą i poszerzyli swoją wiedzę na temat różnych jej aspektów.
Na podstawie zdobytych informacji powstały wspaniałe plakaty promujące Światowy Dzień Wody.?

Uczniowie klasy 3. natomiast rozmawiali o sposobach oszczędzania wody oraz o tym, ile wody jest na świecie. ?
Szukano hipotez naukowych skąd wzięła się woda na Ziemii. ?
Na koniec dzieci wcieliły się w rolę pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej i napisały ogłoszenie do mieszkańców zachęcające do oszczędzania wody.?

światowy dzień wody
światowy dzień wody mini