Po feriach zimowych, czyli od poniedzialku 18 stycznia, naukę stacjonarną rozpoczęły klasy 1-3. 

Po feriach

W poprzednim roku szkolnym od marca, straciliśmy mnóstwo czasu. W tym roku szkolnym znów dwa miesiące wypadły nam na zdalną edukację. To olbrzymia strata
O czym pamiętamy po powrocie? O tym, czego najbardziej w zdalnej nauce zabrakło. Czyli RELACJE!
W obecnym czasie ma to największe znaczenie… Emocje młodych ludzi i relacje, które warto odbudować. Dlatego nasz powrót rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw, wzmacniania więzi i wspólnego poszukiwania problemów. Dowiedzieliśmy się o sobie wielu nowych rzeczy, że np. niektórzy lubią zupę ogórkową, inni jeździli na łyżwach podczas ferii, a niektórzy w czasie nauki zdalnej przeczytali więcej niż 3 książki. Tyle nas łączy!!!
Nastąpiła wielka radość. Tym bardziej, że powitał nas śnieg - zabawom śnieżnym nie było końca: lepiliśmy bałwany, wykonywaliśmy doświadczenia i oczywiście rzucaliśmy się śnieżkami oraz robiliśmy orły :)

Miłą niespodzianką było otrzymanie w konkursie "Za kasztany i żołędzie wiedzy ci przybędzie" szachów plenerowych. Gra na takiej szachownicy to nie lada wyzwanie. A jeszcze większe, gdy gramy drużynowo - wszystkie ruchy ustalamy wspólnie i dyskutujemy dlaczego tak, a nie inaczej. "Przecież skoczek nie rusza się w ten sposób, zobacz - tu będzie szach" - dzieci najlepiej uczą się od siebie nawzajem. A gdy uczą się podczas zabawy, w sprzyjającej atmosferze i po zaspokojeniu potrzeb - uczą się szybko i trwale!

Przez ten tydzień skupiliśmy się na samych uczniach i naszych relacjach, z taką podstawą możemy iść dalej i w sprzyjających warunkach czerpać wiedzę :)

po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach
po feriach