Walentynki to święto miłości i przyjaźni, dlatego obchodziliśmy je pod hasłem: Z miłości do dzieci.

Podczas zimy, jest to ciekawy sposób na rozgrzanie serc i wzmocnienie przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich walentynkę – wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Zdarza się, że obdarzają się upominkami. Walentynki są dniem szczególnym, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Galeria zdjęć.

WALENTYNKI I HISTORIA
Wbrew powszechnym opiniom, Walentynki to nie jest zwyczaj zaczerpnięty z kultury amerykańskiej.
Zwyczaj ten jest znany w Europie już od średniowiecza. Początkowo w Europie południowej i zachodniej.
W Cesarstwie Rzymskim w Walentynki odbywały się zabawy związane z poszukiwaniem wybranki serca
(stąd pojawiają się postacie z mitologii, np. Kupidyn). W Polsce pojawiło się kilka ciekawych zwyczajów związanych z Walentynkami:

wysyłanie ozdobnych kartek do znajomych, wróżenie z jabłek. Tyle ile pestek w przekrojonym jabłku – tyle dzieci w przyszłości,
skubanie płatków róży i wymawianie zwrotów: kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, nie czuje

DZIEŃ ZAKOCHANYCH W DOBREJ SZKOLE
Piątek, 14 lutego minął nam w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni.
Już na początku tygodnia została wystawiona na szkolnym korytarzu czerwona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki serduszka, wyrażając w ten sposób sympatię. Skrzynka bardzo szybko się zapełniła. W piątek, już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również szczególną atmosferę walentynek. Walentynkowe amorki posegregowały pocztę i rozniosły adresatom.

Ten dzień był u nas również dniem słodkości…

Z okazji tego święta, w klasie pierwszej odbyły się zajęcia z walentynkowego kodowania.
W klasie drugiej odbyły się zajęcia, podczas których dzieci szukały swoich supermocy.
Podsumowując, w czasie całego dnia było dużo pozytywnych emocji, wzruszeń i radości.

walentynki w Dobrej Szkole
walentynki w Dobrej Szkole1000