Spotkanie z native speakerem

Hola, buenos dias.

Nasi uczniowie klas 6, 7 i 8 mieli okazję przećwiczyć konstruowanie pytań w języku hiszpańskim z native speakerem.

Podczas spotkania online na platformie Microsoft Teams gościliśmy José Carlosa, który pochodzi z Peru. Nasz Gość opowiadał o życiu w swoim rodzimym kraju, o tym jak mu się obecnie mieszka w Polsce ?, o najsmaczniejszych peruwiańskich potrawach ??, o zwyczajach ?? oraz zachęcał do nauki języków obcych ?️, ponieważ sam posługuje się kilkoma, m.in. szwedzkim i rosyjskim.
José z przyjemnością odpowiadał na każde pytanie i był zachwycony otwartością i ciekawością naszych uczniów.
Spotkanie miało być na żywo, ale nauczanie zdalne pokrzyżowało nam plany.
Nic straconego, plan jest taki, jak wrócimy do szkoły, to José Carlos nas odwiedzi.

16 grudnia natomiast miało miejsce (również online) przedświąteczne spotkanie z Marią z Hiszpanii.
Obok kompetencji językowych zyskaliśmy wiedzę, na temat świątecznych tradycji w Hiszpanii, poznaliśmy Marię, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
Czar spotkania pozostanie w nas na długo.

Spotkanie z native speakerem