Ostatnio w Dobrej Szkole odbył się British Culture Day - Dzień Kultury Brytyjskiej.
Podczas tego wydarzenia uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o kulturze, o których opowiadał Max, bardzo sympatyczny gość z Wielkiej Brytanii. Max urodził się i wychował w Anglii, na co dzień mieszka w Londynie. Jest zatem rodzimym użytkownikiem języka angielskiego, tzw. native speakerem.
Konwersacje z native speakerem są doskonałym sposobem, aby poszerzać swoje słownictwo i poprawiać płynność w posługiwaniu się językiem. Kontakt z osobą, której język ojczysty jest tym, którego się uczymy, pozwala nam nie tylko na praktykę mówienia, ale także na lepsze zrozumienie kultury i zwyczajów danego kraju. Dzięki konwersacjom z native speakerem możemy szybciej opanować akcent oraz poprawić nasze umiejętności językowe.
Podczas Dnia Kultury Brytyjskiej w Dobrej Szkole uczniowie brali udział w różnych konkurencjach, m.in. językowej, sportowej, na sobowtóra, a nawet budowali symbole brytyjskie z klocków i puzzli 3D. Max asystował w konkurencjach, dając wskazówki w języku obcym. Kiedy tylko ktoś potrzebował pomocy, Max bez wahania podchodził i służył wsparciem, co dodawało uczniom pewności siebie.
Zaproszony do Dobrej Szkoły Max przechadzał się w trakcie trwania wydarzenia i prowadził swobodne rozmowy z uczniami o różnorodnych tematach, zachęcając ich do wyrażania swoich myśli i poglądów. Jego otwarte podejście sprawiało, że wszyscy czuli się komfortowo i chętnie angażowali w dyskusje. Uczniowie podchodzili do Maxa sami inicjując rozmowę. Dzięki takiemu podejściu, Dobra Szkoła staje się nie tylko miejscem nauki, ale także miejscem inspirujących i wartościowych doświadczeń.
Ta magiczna podróż do Londynu zostanie na długo w pamięci i zainspiruje uczniów do dalszego poznawania różnorodności kultur. Była to również świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i poszerzenia swojego horyzontu. Warto korzystać z takiej możliwości, jeśli chcemy stać się bardziej pewni siebie w posługiwaniu się obcym językiem.