Obserwacja to jedna z podstawowych metod badawczych stosowanych w nauce.

Pozwala nam poznać otaczający nas świat w jego najdrobniejszych szczegółach.

Właśnie dlatego uczniowie klasy 4 naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w zajęciach z mikroskopowania. Wykorzystywali do tego mikroskopy cyfrowe.

Na początku zajęć uczniowie poznali zasady pracy z mikroskopem cyfrowym. Następnie mogli obserwować gotowe preparaty trwałe, przedstawiające różne zjawiska i obiekty przyrodnicze.

Dodatkową atrakcją było obserwowanie skał i minerałów, a także tego, co aktualnie było pod ręką. Uczniowie mogli sami wybrać obiekt, któremu chcieli dokładniej przyjrzeć się.

Dzięki zajęciom uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o świecie przyrody. Poznali również zasady pracy z mikroskopem cyfrowym, a także rozwinęli swoje zainteresowania przyrodnicze.

Ekopracownia - zielone serce szkoły

Zajęcia z mikroskopowania odbyły się w Ekopracowni, która jest nowoczesnym i dobrze wyposażonym miejscem, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze. Ekopracownia to zielone serce naszej szkoły, które promuje edukację ekologiczną i kształtuje świadomość ekologiczną młodego pokolenia.

cyfrowe mikroskopy
mini