Uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły mieli okazję doświadczyć na własnej skórze, jak działa sztuczna inteligencja (AI).

Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej wykorzystali AI do generowania obrazów.

Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia zasad korzystania z komputera i internetu. Następnie nauczycielka zademonstrowała uczniom, jak działa aplikacja do generowania obrazów AI.

Uczniowie otrzymali zadanie opisania słowami, co ich obraz ma przedstawiać. Okazało się, że to niełatwe zadanie. Dzieci musiały dokładnie przemyśleć, co chcą zobaczyć na swoim obrazie i jak opisać to słowami.

Po udanym opisie, uczniowie mogli wprowadzić go do aplikacji. Aplikacja wykorzystała AI do wygenerowania obrazu zgodnie z instrukcjami uczniów.

Uczniowie byli zachwyceni swoimi obrazkami. Po wydrukowaniu obrazków, uczniowie opisali je w zeszytach.

Zajęcia z AI były dla uczniów wspaniałą lekcją kreatywności i wyobraźni. Dzieci nauczyły się, że AI może być wykorzystywana do tworzenia pięknych i niesamowitych obrazów.

Oto kilka korzyści płynących z wykorzystania AI w edukacji:

• AI może ułatwić uczniom zrozumienie złożonych pojęć.
  • AI może pomóc uczniom rozwinąć kreatywność i wyobraźnię.
  • AI może pomóc uczniom przygotować się do pracy w przyszłości.
AI w klasie 3