W ostatnim tygodniu sierpnia odbyły się spotkania adaptacyjne dla uczniów klasy pierwszej oraz uczniów klasy drugiej z nową wychowawczynią. Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla każdego dziecka bardzo ważnym wydarzeniem. Wkracza w nowy etap swojego życia.

Trzeba dołożyć wszelkich starań by dzieci jak najchętniej przychodziły do szkoły, były radosne, zadowolone, pełne optymizmu. Natomiast rodzicom należy pokazać szkołę jako miejsce bezpieczne, twórcze, odpowiednio przystosowane dla ich pociech. Rodzice mają być „spokojni” zostawiając swoje dziecko za progiem naszej szkoły – „spokojni” o edukację, opiekę i wychowanie.

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY, CZYLI SPOTKANIE ADAPTACYJNE DLA NASZYCH PIERWSZACZKÓW. ?

Ogromnie miło było poznać dzieci oraz rodziców, dziękujemy za wybór DOBREJ SZKOŁY, życzymy spokoju oraz sukcesów, bezpiecznego roku szkolnego 2020/2021.
Spotkanie zostało zorganizowane na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Ratajach, dzięki niezwykłej uprzejmości Pani Kamili Szejner, Wójt Gminy Chodzież.
Nastepnego dnia odbyły się spotkanie adaptacyjne wychowawczyni p. Joanny Doąbrowskiej z klasą pierwszą. Już w sali szkolnej. Dzieci miały okazję usiąść w szkolnej ławce. Dzieci bardzo aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, były uśmiechnięte i zadowolone.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY DRUGIEJ

Spotkanie z nową wychowawczynią, p. Joanną Zaranek – Kaczmarczyk odbyło się 26 sierpnia 2020r. Chociaż spotkanie nie mogło odbyć się w szkole, poczuliśmy edukacyjne wyzwanie i radość z przebywania w grupie. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości i uśmiechu.
Bardzo dziękujemy ?
adaptacja